Pravidla objednávání pacientů k vyšetření a terapii.

Tento materiál je vyvěšen v čekárně Psychosociálního centra a řídí se jím režim objednávání  pacientů k vyšetření u lékařů a psychologů centra.

 

Vážená paní, vážená slečno, vážený pane,

předkládáme Vám „Pravidla objednávání pacientů k vyšetření a terapii“.  Vytvořili jsme níže popsaný objednací systém proto, abychom zkvalitnili organizaci našich zdravotnických služeb. Chceme především omezit dlouhé čekání v často přeplněné čekárně, které je nepříjemné jak pro pacienty, tak i pro nás, kteří pak pracujeme v časové tísni a pod psychickým tlakem.  Níže popsaná pravidla mohou někomu znít příliš striktně, my však věříme, že v konečném důsledku ušetří Váš čas a zlepší podmínky pro péči, kterou Vám poskytujeme. Máme zájem na tom, abyste se v našem zařízení cítili příjemně, a chceme pro to udělat maximum. Prosíme Vás proto, abyste se snažili níže popsaná pravidla dodržovat, a i my slibujeme, že se budeme snažit o totéž.

                                                        Prim. MUDr. Juraj Rektor za kolektiv Psychosociálního centra

Pravidla:

 • Objednávání pacientů organizují zdravotní sestry centra.
 • Pacienti jsou objednávání na konkrétní den a čas.
 • Objednaný pacient má přednost před neobjednaným.
 • Absolutní přednost mají krizové stavy – tj. přednost i před objednanými pacienty. Řešení nenadálé situace (např. vyšetření pro nemocnici) může způsobit posun v časovém harmonogramu.
 • Čas objednání je orientační, záleží na délce vyšetření předchozího pacienta.
 • Nedodrží-li pacient čas objednání, ztrácí právo na přednostní pořadí, budeme se však snažit vyšetřit jej dle možností ještě týž den.
 • Recept bez vyšetření lékařem je vydáván jen ve výjimečných a odůvodněných případech. Lékař by zásadně neměl vydat recept, aniž pacienta vyšetří.
 • Za nové vystavení propadlého receptu nebo jeho ztráty účtujeme 40 Kč.
 • Nemůže-li pacient dodržet termín objednání, měl by to včas osobně nebo telefonicky oznámit zdravotním sestrám a zároveň se u nich přeobjednat.
 • Naše práce  je striktně vázaná na čas. Nepřijde-li klient na objednané vyšetření či terapii, dochází k neuhrazeným prostojům. Proto u opakovaného nedodržení termínu objednání bude uhrazení prostoje klientem podmínkou pokračování vyšetření či terapie. Za tímto účelem vybíráme v takových případech (tj. nedodržení termínu objednání)  zálohu 300Kč.

 

Doporučení:

 • objednejte či přeobjednejte se  včas - alespoň  3-4 týdny předem. Počítejte s tím, že termíny kontrol jsou v nejbližším období obsazeny!
 • k objednání či k přeobjednání můžete využít telefonu. Vyřizujte je se setrou, nikoliv s lékařem.
 • předejděte situacím, kdy se dostáváte do časové tísně  kvůli nedostatku léků. Včas si je spočítejte a objednejte se pak s dostatečným předstihem
 • v dnešní době komunikací je snadné nás informovat  o zpoždění či nemožnosti dodržet termín. Zabráníte tak zbytečným  prostojům a my můžeme vyšetřit místo vás  jiného pacienta.
 • Prosíme, nevolejte nám v době konání provozní porady týmu ve čtvrtek mezi 12-14 hodinou. V té době je uzavřena i čekárna centra.

Kontakty:

Telef:  581209622, 581204437, 581204438, 733125733 (lze i SMS), 736750308 (nelze SMS!)

E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kontakty

Přerov
Psychosociální centrum
nám. Přerovského povstání 1
750 02 Přerov
tel.: 581 209 622
tel.: 581 204 437
tel.: 581 204 438
mobil: 733 125 733 (lze i SMS)
mobil: 736 750 308 (nelze SMS)

Lipník n. Bečvou
Psychosociální centrum
Osecká 309
(Medcentrum - středa)
Hrnčířská 15
(ord. Dr. Hašky - pondělí)
tel.: 731 417 356

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2013-2022 Psychosociální centrum. Všechna práva vyhrazena

MAPA STRÁNEK