Možná jste na vážkách, možná nevíte, zda máte vyhledat odbornou pomoc.  Jestliže takto uvažujete, máte asi nějaké potíže, které vám kazí radost ze života. Možná to jsou nějaké nepříjemné psychické či tělesné příznaky, možná problémy ve vztazích anebo jiné problémy, které sami těžko zvládáte.
Psychických problémů, kterými se v našem centru zabýváme, je celá řada a budeme je na jiném místě na těchto stránkách postupně popisovat. Důležité je však vaše váhání. – víme od mnoha našich pacientů, že měli stejný problém. Dlouho se rozhodovali, zda k nám přijít. Na jedné straně měli problémy či potíže, které jim znepříjemňovaly život, na druhé straně se báli, či styděli pomoc vyhledat.  Báli se sami sobě přiznat, že takovou pomoc potřebují a báli se i reakce okolí, které by je mohlo považovat za blázna či slabocha.
 Od stejných lidí však víme, že se jim velmi ulevilo, když pomoc vyhledali. Zjistili, že to není žádná ostuda a že zlepšení kvality jejich života je důležitější, než ostych a obavy. Uvědomili si, že zbytečně dlouho trpěli a zůstávali sami se svými problémy.
Rádi bychom vás proto povzbudili, abyste neváhali a přišli si do našeho centra pro pomoc. Někdy stačí, přijít se jen zeptat, poradit se a rozhodnutí, zda chcete přijmout odbornou pomoc učinit až poté. V recepci našeho centra pracují odborně fundované zdravotní sestry, které vám s rozhodováním pomohou.

Pomáháme lidem s velmi širokým spektrem psychických potíží a problémů a to od dětského věku do pokročilého stáří.

Popisem psychických problémů a poruch se budeme detailněji zabývat na jiném místě těchto stránek (články o tomto tématu budeme publikovat postupně). Zde však pro informaci tyto poruchy alespoň rámcově vyjmenujeme:

 • Organické psychické poruchy - poruchy mozku po úrazech, intoxikacích nebo vzniklé v důsledku jiného narušení mozkové tkáně (např. v důsledku arteriosklerózy či alzheimerovské degenerace)
 • Závislosti (na alkoholu, drogách, na hracích automatech aj.)a s nimi související psychické poruchy.
 • Psychózy (schizofrenie, poruchy s bludy...)
 • Afektivní poruchy (deprese, mánie, bipolární porucha...)
 • Úzkostné a adaptační poruchy (fobie, obsese, reakce na stres a psychické trauma aj.)
 • Poruchy příjmu potravy, poruchy spánku, poruchy paměti, sexuální poruchy, poruchy osobnosti
 • Psychické poruchy v dětství a dospívání

 

Součástí našeho centra jsou specializované ordinace pro:

 • dospělé pacienty
 • seniory
 • děti a dorost
 • léčbu závislostí
 • léčbu sexuologických potíží
 • denní stacionář pro léčbu psychóz

Někteří naši pacienti nám říkají, že na počátku byli bezradní, že nevěděli, jak si o pomoc říct, jak se k nám dostat, co k tomu potřebují udělat. Odpověď je jednoduchá, i když pro někoho, komu není dobře a je bezradný, nemusí být jednoduché to udělat. Stačí přijít, nebo se objednat telefonicky.
K tomu, abychom vám poskytli péči v našem centru, nemusíte mít žádné doporučení. Pro náš obor platí, že je přímo dostupný bez dalších omezení.
Pokud k nám přijdete anebo zavoláte, zdravotní sestra na recepci se vás zeptá na potíže a objedná vás k některému z našich psychiatrů či psychologů. Sestra vám také sdělí další podrobné informace a odpoví na vaše případné otázky. Některé potřebné informace naleznete zde.

Kontakty

Přerov
Psychosociální centrum
nám. Přerovského povstání 1
750 02 Přerov
tel.: 581 209 622
tel.: 581 204 437
tel.: 581 204 438
mobil: 733 125 733 (lze i SMS)
mobil: 736 750 308 (nelze SMS)

Lipník n. Bečvou
Psychosociální centrum
Osecká 309
(Medcentrum - středa)
Hrnčířská 15
(ord. Dr. Hašky - pondělí)
tel.: 731 417 356

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Copyright © 2013-2022 Psychosociální centrum. Všechna práva vyhrazena

MAPA STRÁNEK